Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi

Festival komitesi, festival programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

12 Ekim, Cuma

14:00 - 19:00
11. TESCİLLİ ADANA KEBABI USTALIK EĞİTİM SEMİNERİ PROGRAMI

Söyleşi Çadırı

14:00 - 19:00
GÖNÜL PAKSOY "ATIKSIZ TAKILAR" SERGİSİ * LALEHAN UYSAL FOTOGRAF SERGİSİ "HAYATIN MÜCEVHERLERİ: TOHUMLAR"

Sergi Çadırı

15:00 -
AÇILIŞ KORTEJİ Aşçılar ve Bando Korteji

Gastronomi Sahnesi

15:30 -
AÇILIŞ TÖRENİ Açılış Konuşmaları Festival Mangalının Yakılması

Gastronomi Sahnesi

16:30 -
AÇILIŞ SHOWU 2 Michelin Yıldızlı Şef Alexandre Dionisio ve Sebastien Ripari Gastroshow

Gastronomi Sahnesi

17:30 -
STANDLARIN GEZİLMESİ

Gastronomi Sahnesi

19:00 -
CANLI MÜZİK

Konser Sahnesi

21:00 - 23:00
KONSER

Konser Sahnesi

13 Ekim, Cumartesi

11:00 - 18:45
GÖNÜL PAKSOY "ATIKSIZ TAKILAR" SERGİSİ * LALEHAN UYSAL FOTOGRAF SERGİSİ "HAYATIN MÜCEVHERLERİ: TOHUMLAR"

Sergi Çadırı

11:00 - 12:00
YARIŞMA: Ev Hanımları ile Geleneksel Adana Mutfağı Yarışması

Gastronomi Sahnesi

11:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "Analı Kızlı" Gökben Kılıçoğlu

Atölye Çadırı

11:00 -
VIP HASAD GEZİSİ 10:00 NARENCİYE HASADI 15:00 NARENCİYE HASADI

Hasad Gezisi

12:00 -
Bloggerlar Gözünden Adana Ender Şire

Söyleşi Çadırı

12:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "Babagannuş ve Humus" Aylin Sevgen

Atölye Çadırı

13:00 - 17:00
10. TESCİLLİ ADANA KEBABI USTALIK EĞİTİM SEMİNERİ PROGRAMI

ATO Atölye Çadırı

13:00 -
GASTROSHOW Konuk Ülke ÇİN Şefler: Ding Fayao & Zhang Feng

Gastronomi Sahnesi

13:00 -
PANEL Yerel Mutfağın Gücü
Adana Bir Gastronomi Markası Oluyor
Moderatör :Osman Serim
Konuşmacılar: Tayyar Zaimoğlu, Ebru Baybara Demir, Filiz Hösükoğlu

Söyleşi Çadırı

13:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "Sarımsaklı Köfte" Fevziye Yaman

Atölye Çadırı

14:00 -
Ebru Baybara Demir Gastroshow

Gastronomi Sahnesi

14:00 -
SÖYLEŞİ Yurtdışında Türk Mutfağı: Dönerciden Restorana Bir Yolculuk SOMER SİVRİOĞLU

Söyleşi Çadırı

14:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "Babagannuş ve Humus" Aylin Sevgen

Atölye Çadırı

14:00 - 15:00
NARENCİYE HASADI PAMUK HASADI ZEYTİN HASADI YER FISTIĞI HASADI Hasad Gezileri için Festival Alanındaki Hasad Standında kayıt yapılması gereklidir

Hasad Gezisi

15:00 -
GELENEK VE GELECEK
Moderatör: Sahrap Soysal
Şefler: Bruno Santa Cruz Eyüp Kemal Sevinç

Gastronomi Sahnesi

15:00 -
SÖYLEŞİ Gastronomi Turizmi Kaya Demirer

Söyleşi Çadırı

15:00 -
ZEYTİNYAĞI TADIMI Massimo De RİENZO

Atölye Çadırı

16:00 -
Danilo Zanna İle ADANA

Gastronomi Sahnesi

16:00 -
PANEL Marka Yaratanlar Moderatör: Cüneyt Söz Konuşmacılar:Gamze Cizreli,Murat Kolbaşı,Levent Veziroğlu

Söyleşi Çadırı

16:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "İçli Köfte" Güzin Dilber Yalçın

Atölye Çadırı

17:00 -
Adnan Şahin ile Adanalı Şeflerle Yerel Sunumlar Ergün Kurt: Domates Tavası Hakan Balıkçı: Adana Güveci Fevziye Yaman:Sarımsaklı Köfte

Gastronomi Sahnesi

17:00 -
SÖYLEŞİ Atıksız Mutfak Gönül Paksoy

Söyleşi Çadırı

17:00 -
PEYNİR TADIMI İlhan Koçulu

Atölye Çadırı

18:00 -
Hazer Amani ile Adana Sokak Lezzetleri

Gastronomi Sahnesi

18:00 -
SÖYLEŞİ TAŞPAKON -ÇUKADER

Söyleşi Çadırı

18:00 -
Geleneksel Adana Yemekleri "Adana Güveci" Erman Özsarıkçı

Atölye Çadırı

18:45 -
DÜNYAYA AÇILAN LEZZET KAPISI (Çukurova Üniversitesi Misafir TOMER Öğrencileri ile)

Gastronomi Sahnesi

18:45 -
Geleneksel Adana Yemekleri "Kısır" Hasret Cömertpay

Atölye Çadırı

19:00 -
SEYHAN NEHRİ ÜZERİNDE FLYBOARD -SU-LAZER IŞIK-HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

21:00 -
Konser

Konser Sahnesi

14 Ekim, Pazar

11:00 - 18:00
GÖNÜL PAKSOY "ATIKSIZ TAKILAR" SERGİSİ * LALEHAN UYSAL FOTOGRAF SERGİSİ "HAYATIN MÜCEVHERLERİ: TOHUMLAR"

Sergi Çadırı

11:00 -
VIP HASAD GEZİSİ 10:00 NARENCİYE HASADI 15:00 NARENCİYE HASADI

Hasad Gezisi

11:00 - 12:00
YEMEK YARIŞMASI:Ev Hanımları ile Unutulmaya Yüz Tutmuş Adana Yemekleri Yarışması

Gastronomi Sahnesi

12:00 -
Adana Mutfağı ve Yerel Ürün Zenginliği - Nilhan Aras

Söyleşi Çadırı

12:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri Kuru Patlıcan-Biber Dolması

Atölye Çadırı

13:00 -
Ebru Erke ile Adana'nın Gizli Kalmış Vejetaryen Hazinesi Şef TÜREV ULUDAĞ

Gastronomi Sahnesi

13:00 -
SÖYLEŞİ Geleneksel mutfak mı modern mutfak mı? AHMET ÖRS

Söyleşi Çadırı

13:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "Karakuş Tatlısı" Zerrin Küçükaltun

Atölye Çadırı

14:00 -
GASTROSHOW Konuk Ülke ÇİN Şefler: Ding Fayao & Zhang Feng

Gastronomi Sahnesi

14:00 -
SÖYLEŞİ Geleneksel Peynirciliğin İlham Kaynağı: Boğatepe Köyü lhan Koçulu

Söyleşi Çadırı

14:00 -
BAL TADIMI Prof Dr. Ulviye Kumova, Muhammet Ali Tekin, Ekrem İnal

Atölye Çadırı

14:00 - 15:00
NARENCİYE HASADI PAMUK HASADI ZEYTİN HASADI YER FISTIĞI HASADI Hasad Gezileri için Festival Alanındaki Hasad Standında kayıt yapılması gereklidir

Hasad Gezisi

15:00 -
Dilara Koçak ile Adana Mutfağına Sağlıklı Dokunuşlar Şef Koray Türk

Gastronomi Sahnesi

15:00 -
Bloggerlar Gözünden Adana Ender Şire

Söyleşi Çadırı

15:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "Mercimekli Bulgur Pilavı" Fikriye Akçan

Atölye Çadırı

16:00 -
GASTROSHOW: Fatma ÇIKLA Toros Dağlarından Adana Yemekleri

Gastronomi Sahnesi

16:00 -
PANEL Festivaller Şehri Adana Moderatör. Dr. Lütfi Altunsu Konuşmacılar:Muhammet Ali Tekin, Tayyar Zaimoğlu, Sevinç Gediktaş, Serdar İnözü, Mete Şahin

Söyleşi Çadırı

16:00 -
Haşim Demirtaş ile Sebze Meyve Dekoru

Atölye Çadırı

17:00 -
Yunus Emre Akkor ile Kınalı Eller-Necla Demir Adana Patlıcanı ile Baş Kavurması

Gastronomi Sahnesi

17:00 -
SSÖYLEŞİ Adana’nın En Eski Kebap Ustaları ile Duayenler Buluşması Levent Kıyan,Şevket Azboy,Cemil Gerdan,Hakim Yenigün

Söyleşi Çadırı

17:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "Mercimekli Köfte" Hayriye Gültekin

Atölye Çadırı

18:00 -
Yerel Şeflerle Geleneksel Sunumlar

Gastronomi Sahnesi

18:00 -
Ev Hanımlarıyla Geleneksel Adana Yemekleri "Yüksük Çorbası" Esra Aydoğan

Atölye Çadırı